Bazsó - Csabai Autósiskola

Képzési díjak

E-learning elméleti tanfolyam

Igény szerinti konzultációs lehetőséggel                                           50 000 Ft

Elsősegély tanfolyam                                                                                  16 000 Ft

Gyakorlati oktatás

Kötelező 30 óra (8500Ft/óra)                                                            255 000 Ft

Vizsgadíjak összesen:

Elméleti 4600 Ft, forgalmi 11000 Ft, elsősegély 18000                      33 600 Ft

Összesen                                                                                                 354 600 Ft

E-learning elméleti képzés

A képzésre való jelentkezés folyamatos,

Mi az e-learning?

Az e-learning a legfejlettebb informatikai és oktatás-módszertani technológiák hatékony alkalmazása a távoktatási folyamatban, a legmodernebb eszköze annak, hogy hatékonyan és szabadon lehessen tanulni a számítógépen.

Az e-learning képzések elektronikus úton közvetítik a tartalmakat, amelyekhez interneten keresztül lehet hozzáférni.

Hol alkalmazható?

Az e-learning alkalmazása világszerte dinamikusan növekszik és egyre inkább általánosan alkalmazott és kifejezetten eredményes képzési formává válik, elsősorban a felsőoktatás, a felnőttoktatás és a vállalati képzések területén.

Miért hatékony?

A tananyagok a szöveges információk mellett multimédia-elemek, interaktív animációk, szituációs gyakorlatok alkalmazásával teszik könnyen befogadhatóvá és hatékonyan elsajátíthatóvá az ismereteket.

Az igazi e-learning tananyagok egyik legfontosabb ismérve a folyamatos interakció, amely egyrészt "ébren tartja" a tanuló figyelmét, másrészt lehetővé teszi az előrehaladás fokának, illetve a tananyag elsajátításának mérését, regisztrálását. Így tehát sokkal többről van szó, mint egyszerűen elektronikus úton, illetve interneten megvalósuló információátadásról.

Mi szükséges hozzá?

Ha ezt olvassa, gyakorlatilag már minden adott a tananyag használatához, ugyanis a tanuláshoz csak egy számítógép és egy internetes böngésző szükséges. A tananyagok és a megjelenítésükhöz szükséges keretrendszer az e-learning szolgáltatónál vannak telepítve. Ezek interneten keresztül érhetőek el, így nincs szükség sem speciális szoftverek telepítésére, sem mély informatikai ismeretekre a tanuláshoz.

Az e-learning olyan távoktatást valósít meg, amely egyszerre nyújt maximális szabadságot és rugalmasságot a tanulónak és naprakész, objektív ellenőrzési lehetőséget a képző szervezetnek.

Forrás: https://edukresz.hu/e-learning/

Egyéb tudnivalók

"B" kategória esetén 25.000 Ft állami támogatás jár a CSED-en, GYED-en, GYES-en lévőknek és a 20 év alatti diákoknak!

Annak a tanulónak, akinek már van bármely kategóriából vezetői engedélye, vagy egészségügyi végzettséggel rendelkezik, nem kell egészségügyi tanfolyamot végeznie, és vizsgáznia sem. 


Mit jelentenek az "ÁKÓ", "VSM" és "KK" mutatószámok?

Az Általános Képzési Óraszám (ÁKÓ) azt mutatja meg, hogy a kötelezően előírt minimális óraszámhoz képest (személygépkocsi 30 óra), százalékosan mennyi óra kellett a sikeres forgalmi vizsgához. Minél közelebb van az érték a 100 %-hoz, annál kevesebb pótórára volt szükségük a tanulóknak az adott iskolánál.
Számítási képlet: Ha 30 óra = 100%, akkor 10% = 3 óra
Ha a táblázatban 150% szerepel, az azt jelenti, hogy 30 óra + 15 óra kellett átlagosan a sikerhez.


A Vizsga Sikerességi Mutató (VSM) azt mutatja meg, hogy a képzőszerv összes vizsgaeseményéből (benne az alapvizsgák és a pótvizsgák is) mennyi lett sikeres. Ha a "B" forgalmi vizsgánál 85 % szerepel, az azt jelenti, hogy száz vizsgázóból 85-en átmentek elsőre. Ha a VSM pl. 38%, akkor az elsőre sikeresen vizsgázók száma elég kevés, és több olyan is lehet a tanulók között, aki többször is sikertelen vizsgát tett.
A VSM = Sikeres vizsgaesemény osztva az összes vizsgaeseménnyel.

A Képzési Költség (KK) kiszámításánál a már minden vizsgát letett tanulók által befizetett összes költség átlagát kell alapul venni. (elméleti tanfolyam díja, a gyakorlati oktatás díja, a kezelési költség, vizsgadíjak, a képzőszerv-váltás díja, stb.) Nem tartozik ide az orvosi alkalmassági vizsgálat díja, az elsősegély-nyújtási ismeretek díja, az esetleges PÁV vizsgálat díja, és a vezetői engedély kiállításának díja sem. A mutatószámokat a képzőszerv köteles a honlapján, továbbá az adott tanfolyamra vonatkozó tájékoztatásaiban háromhavonta aktualizálni és feltüntetni. Ha a táblázatokban ez a "-" jelölés látható, az azt jelenti, hogy az adott negyedévben az adott képzőszervnél nincs releváns adat, tehát kevesebb, mint tíz tanulója/vizsgázója volt az adott időszakban.

A mutatószámok elérhetőek az alábbi linken:

https://vizsgakozpont.hu/dokumentumtar

a dokumentumok, statisztikai adatok között.