Tanfolyamok

Mit tanítunk meg neked

AM kategóriás jogosítvány - segédmotor

Max. 50 cm3, 2 kerekű jármű, melynek tervezési sebessége nem több mint 45 km/h.

A tanfolyam saját járművel is végezhető, de iskolánk biztosít minden kategóriában saját oktató motorkerékpárt. A beiskolázáshoz minimum életkor feltétel 13 év és 6 hónap, Kresz vizsga tehető 13 év és 9 hónap betöltése után, az utolsó gyakorlati vizsgához szükséges a 14. életév.

"A" kategóriás jogosítvány - nagymotor

Korlátlan (teljesítmény korlátozás nélküli) motor jogosítvány, mellyel az összes motor típus vezethető, tehát magában foglalja az AM, A1, A2 kategóriákat is.

Kiegészítő tanfolyamként is végezhető, csökkentett óraszámmal. Amennyiben már rendelkezel A1, A2, Ak jogosítvánnyal van lehetőség csökkentett óraszámú képzésre.

A tanfolyam saját járművel is végezhető, de iskolánk biztosít  saját motorkerékpárt. A beiskolázáshoz minimum életkor feltétel 23 év és 6 hónap, KRESZ vizsga tehető 23 év és 9 hónap betöltése után, az első gyakorlati vizsgához szükséges a 24. életév.

"B" kategóriás jogosítvány - személygépkocsi

3500 kg-ot meg nem haladó legnagyobb össztömegű gépkocsi.

Ezzel a jogosítvánnyal vezethető:

• A fent említett gépkocsiból és max. 750 kg legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény legnagyobb együttes össztömege maximum 4250 kg lehet.

• A fent említett gépkocsiból és max. 750 kg legnagyobb össztömeget meghaladó (nehéz) pótkocsiból álló járműszerelvény, ha a pótkocsi legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 3500 kg lehet.

A beiskolázáshoz minimum életkor feltétel 16 év és 6 hónap, Kresz vizsga tehető 16 év és 9 hónap betöltése után, a gyakorlati vizsgához szükséges a 17. életév. A megszerzett jogosítvánnyal csak 18 éves kor után vezethetsz külföldön!